Knallpillerpistol

Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol
Knallpillerpistol

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KNALLPILLERPISTOL, 1800-talets först hälft, signerad H Leman, oktagonal pipa, mekanism försedd med knallpillerdosa med manuell frammatning av knallpiller, stock i valnöt med kannelerad kolv och stålbeslag, längd 42 cm

trälagningar

455607

2017-09-24