Knallpillerpistol
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KNALLPILLERPISTOL, 1800-talets först hälft, signerad H Leman, oktagonal pipa, mekanism försedd med knallpillerdosa med manuell frammatning av knallpiller, stock i valnöt med kannelerad kolv och stålbeslag, längd 42 cm
trälagningar
455607
2017-09-24