Wedgwood matservis Rural England
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WEDGWOOD, "Rural England", servis, flintgods, England, bestående av: 12 mattallrikar, 7 kuverttallrikar, 6 avlånga uppläggningsfat varierande storlek, 2 uppläggningsskålar, 2 såssnipor, 8 tekoppar med fat, 8 avlånga sandwichtallrikar, 12 kaffekoppar med fat
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
Enstaka sprickor och nagg kan förekomma
455644
2017-04-20