Wedgwood matservis Rural England

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WEDGWOOD, "Rural England", servis, flintgods, England, bestående av: 12 mattallrikar, 7 kuverttallrikar, 6 avlånga uppläggningsfat varierande storlek, 2 uppläggningsskålar, 2 såssnipor, 8 tekoppar med fat, 8 avlånga sandwichtallrikar, 12 kaffekoppar med fat
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

Enstaka sprickor och nagg kan förekomma

455644

2017-04-20