Bordsuppsats nysilver empirestil

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WÜRTEMBERGISCHE METALLWAHREN FABRIK, bordsuppsats, nysilver, 1800-talets slut, empirestil, tre skålar med genombruten sarg av palmetter, antikiserande dekor av karyatider, höjd ca 38 cm, längd ca 48 cm

Slitage, stötskador, sidoskålarna något ostadiga

455698

2017-04-16