Klubbat för:
300 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 19/2000-tal, tripod, med hänklar, celadonglasyr, med så kallade "iron spots", krackelyr, diameter ca 13 cm, höjd ca 11,5 cm
Zustandsbeschreibung
455730
2017-04-16
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner