Rökelsekar Kina celadon

Rökelsekar Kina celadon
Rökelsekar Kina celadon
Rökelsekar Kina celadon
Rökelsekar Kina celadon
Rökelsekar Kina celadon
Rökelsekar Kina celadon

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 19/2000-tal, tripod, med hänklar, celadonglasyr, med så kallade "iron spots", krackelyr, diameter ca 13 cm, höjd ca 11,5 cm

Zustandsbeschreibung

455730

2017-04-16