Tennföremål 17/1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TENNFÖREMÅL, 17/1800-tal, bestående av: stop Lars Löfgren, Uppsala, 1823-1873 ramt tennfat troligen Petter Samuelsson Norén, tidigt 1800-tal, diameter fat 36, höjd stop 26 cm
Fat med bucklor, repor
455782
2017-04-16