Tennföremål 17/1800-tal

Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal
Tennföremål 17/1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TENNFÖREMÅL, 17/1800-tal, bestående av: stop Lars Löfgren, Uppsala, 1823-1873 ramt tennfat troligen Petter Samuelsson Norén, tidigt 1800-tal, diameter fat 36, höjd stop 26 cm

Fat med bucklor, repor

455782

2017-04-16