Distler Brandbil
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DISTLER BRANDBIL, 1930-tal, märkt "J.D 3701" litograferad och lackerad plåt i rött och gult, med sex brandmän, hjul helt i plåt, fällbar stege, urverksdriven,, batteridrivna strålkastare samt llampa på motorhuv, längd ca 44 cm
Smärre lackskador, en glödlampa ej original, möjligen saknas ratt till stege
455814
2017-04-19