Design Bengt Heintze unikat för Kosta
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BENGT HEINTZE (1905-1994), vas, skål, skulptur, Kosta, signerad Kosta B. Heintze unik, vasen daterad 1983, skålen 83-89, skulpturen 79-95 höjd, höjd ca 7,5-15-19 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
455896
2017-04-20