Design Vicke Lindstrand och Mona Morales Schildt
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MONA MORALES SCHILDT, glas, Kosta, skulptur , 2 skålar, signerade och etikettmärkta, höjd ca 4-7,5 cm, VICKE LINDSTRAND (1904-1993), 5 st figuriner i form av fåglar, glas, 4 i klarglas, de högsta signerade Kosta LH 2418 resp 91815, höjd ca 8-31 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
Fåglarna med avslagna näbbar
455917
2017-04-20