Design Emile Gallé vas
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EMILE GALLÉ (Frankrike 1846-1904), vas, glas, Nancy, signerad, överfång i syren mot limegrön fond, höjd 27 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
smärre tillverkningsdefekt på övre sidan av halsen på mörklila partie
455923
2017-04-20