Design Tapio Wirkkala vas Iittala

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAPIO WIRKKALA (Finland 1915-1985), vas, "Marskalkens stav", Iittala, klarglas, signerad Tapio Wirkkala Iittala, höjd 30,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

455986

2017-04-20