Design Timo Sarpaneva Finlandia för Iittala
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TIMO SARPANEVA, vas, skål "Finlandia", Iittala, klarglas samt grågrön glasmassa, blåst i förkolnad träform, signerad Timo Sarpaneva 3759 resp 3357, höjd 5-25cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
456018
2017-04-20