Design Timo Sarpaneva Finlandia för Iittala

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

TIMO SARPANEVA, vas, skål "Finlandia", Iittala, klarglas samt grågrön glasmassa, blåst i förkolnad träform, signerad Timo Sarpaneva 3759 resp 3357, höjd 5-25cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

Kuntoraportti

456018

Päivämäärä:

2017-04-20