Oskar Bergman pastell

Oskar Bergman pastell
Oskar Bergman pastell
Oskar Bergman pastell
Oskar Bergman pastell

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

OSKAR BERGMAN (1879-1963): Halland, signerad och daterad Oscar Bergman 1925, pastell, ca 24x34 cm

Utställd: Liljevalchs 1926, Hallandsmusum 1986 omslag på katalogen

Zustandsbeschreibung

456064

2017-04-17