Alf Wallander vas Rörstand

Alf Wallander vas Rörstand
Alf Wallander vas Rörstand
Alf Wallander vas Rörstand
Alf Wallander vas Rörstand
Alf Wallander vas Rörstand
Alf Wallander vas Rörstand
Alf Wallander vas Rörstand
Alf Wallander vas Rörstand

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALF WALLANDER, vas, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, urangul glasyr, reliefdekor, märkt Rörstrand, höjd ca 23 cm

Glasyrkrackely, myningsspricka

456077

2017-04-17