Design Gunnar Cyrén skålar Orrefors

Klubbat för:

1 000 SEK

1 000 SEK

GUNNAR CYRÉN (1931-2013), 3 st skålar med påklippt löv, signerad Orrefors Expo B636-38 Gunnar Cyrén, höjd ca 7, med löv 9,5 cm, medföljande skål, etikettmärkt Holmegaard, höjd 12, diameter 19 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

456087

2017-04-20