Design Raija Tuumi

Design Raija Tuumi
Design Raija Tuumi
Design Raija Tuumi
Design Raija Tuumi
Design Raija Tuumi
Design Raija Tuumi

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RAIJA TUUMI (Finland, 1923-2016), skålfat, signerad och daterad 1963, chamotterat stengods, höjd ca 6, diameter 36 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

456090

2017-04-20