Slaglåspistol
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGLÅSPISTOL, tysk, 1700-tal, ändrad från flintlås, oktagonal pipa dekorerad med bladslingor och text A Ansbach, låset märkt IM Haman, säkring, helstock med graverade mässingsbeslag och hornnäsa, längd 38 cm
smärre träskador
456154
2017-09-24