Slaglåspistol

Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol

Såld för:

6 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, tysk, 1700-tal, ändrad från flintlås, oktagonal pipa dekorerad med bladslingor och text A Ansbach, låset märkt IM Haman, säkring, helstock med graverade mässingsbeslag och hornnäsa, längd 38 cm

smärre träskador

456154

2017-09-24