Stop Mandarinporslin 1700-tal

Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal
Stop Mandarinporslin 1700-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOP, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av kartusch med figurscen på terrass vid flod i emaljfärger, järnoxid, sepia, underglasyrblått samt guld, hänkel i form av drake, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

456224

2017-04-20