Stop Mandarinporslin 1700-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOP, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av kartusch med figurscen på terrass vid flod i emaljfärger, järnoxid, sepia, underglasyrblått samt guld, hänkel i form av drake, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
456224
2017-04-20