Chagall Lithographe I with 12 original lithographs

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CHAGALL. CAIN, J. - MOURLOT, F. Chagall lithographe. (I.) Paris (André Sauret) 1960.
4:o. 12 originallitografier varav 10 i färg (alla, inkl. skyddsomslag) Marc Chagall, kolorerade o.a. illustrationer.
Välbevarat linneband med omslag och plastomslag..
.

Skyddsomslag nött, några revor och mindre skador (bl.a. på rygg), platsomslag med reva och skador

456321

2017-04-19