Pilgrimsflaska Kina
2017-05-09
456382
| Klubbat belopp | 6 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1900-tal, med hänklar, cirkelformad, dekor av fågel vid prunusblom i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 25 cm
Slitage