Paul Gaugin litografi

Paul Gaugin litografi
Paul Gaugin litografi
Paul Gaugin litografi
Paul Gaugin litografi

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

PAUL GAUGIN (1848-1903): Bretonnes à la Barrière, signerad i trycket, 1899, litografi tryckt på gult papper, ca 16x21,5 cm
Litograph, 1899, signed in the plate. Sheet 7 frpm the series 10 Zincographies published by Ambroise Vollard after 1900.
LITTERATUR: Mongan/Kornfeld/Joachim 8

Ej examinerad ur ram

456421

2017-04-19