Design Berndt Friberg för Gustavsberg
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), 3 st vaser, Gustavsberg, 1965 resp 1969, stengods, blank glasyr, signerade Friberg studio K resp J resp den spräcklige G, höjd ca 10-14 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
456570
2017-04-20