Design Berndt Friberg för Gustavsberg

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), 3 st vaser, Gustavsberg, 1965 resp 1969, stengods, blank glasyr, signerade Friberg studio K resp J resp den spräcklige G, höjd ca 10-14 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

456570

2017-04-20