Skål silver Ryssland
Klubbat för:
8 400 SEK
Arviointi
8 000 SEK
Kuvaus
SKÅL, på fot, med hänkel, silver, S:t Petersburg 1800-talets första hälft, punsad dekor av ymnighethorn och snäckor samt dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, genombruten hänkel, höjd inkl hänkel ca 24 cm, längd ca 24 cm, vikt ca 638 g
Kuntoraportti
456582
Päivämäärä:
2017-04-21