Skål silver Ryssland

Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland
Skål silver Ryssland

Klubbat för:

8 400 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

SKÅL, på fot, med hänkel, silver, S:t Petersburg 1800-talets första hälft, punsad dekor av ymnighethorn och snäckor samt dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, genombruten hänkel, höjd inkl hänkel ca 24 cm, längd ca 24 cm, vikt ca 638 g

Kuntoraportti

456582

Päivämäärä:

2017-04-21