Ringar guld
2017-04-21
456700
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, 18 k guld, kamé, skuret snäckskal föreställande klassisk kvinnoprofil, Gengt Hallberg Guldsemds AB, Köping 1988, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 1,6 g
RING, 18 k vitguld, fasetterad vit sten, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 4,7 g
Vit sten med repor och slitage