Soffa gustaviansk
2017-04-21
456775
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SOFFA, 1700-talet slut, gustaviansk, vitmålad, genombruten ryggbricka, skuren dekor, sarg med äggstavsdekor, längd ca 197 cm
Slitage, senare bemålning