Bordsuppsats Louis XV-stil

Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil
Bordsuppsats Louis XV-stil

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSUPPSATS, 3 dlr, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil, emaljer urtavlan märkt Yates Haywood 8 Drabble London, romerska siffror, vitglaserad keramik med polykroma blommor, bronserad metallfattning, bestående av bordspendyl, 2 vaser, höjd ca 38 resp 36 cm, pendel och nyckel finns

Urtavla med skador, fattning med enstaka skador

456805

2017-04-21