Schoenau & Hoffmeister biskvi flickdocka

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SCHOENAU & HOFFMEISTER BISKVI FLICKDOCKA, omkring 1900-tal, huvudet märkt: "4, Germany, S, PB (inom en femuddig stjärna) H, 1906, nr 12", insatta bruna blundögon, öppen mun med tänder, grop i hakan, skulpterade ögonbryn, ljusbrun hårperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i klänning, längd ca 70 cm

Kroppen löst strängad, vänster hand saknar ett finger, ögonlocksfärg med slitage, slitage

456870

2017-04-25