Herbert Zangs akvarell
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HERBERT ZANGS (Tyskland, 1924-2003), Utan titel, signerad och daterad Zangs -80, AKVARELL, ca 60 x 42 cm
PROVENIENS: Nuvarande ägare bodde i Tyskland och kände personligen konstnären. Verket är en gåva från konstnären till nuvarande ägare.
456955
2017-05-02