Grisfat Wallander Rörstrand

Grisfat Wallander Rörstrand
Grisfat Wallander Rörstrand
Grisfat Wallander Rörstrand
Grisfat Wallander Rörstrand
Grisfat Wallander Rörstrand
Grisfat Wallander Rörstrand

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ALF WALLANDER, grisfat, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, dekor i gult, grönt och rött, undertill märkt dessin Alf Wallander Rörstrand, ca 45x32 cm

Fotringen med överglaserad nagg

456961

2017-04-22