Grisfat Wallander Rörstrand
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ALF WALLANDER, grisfat, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, dekor i gult, grönt och rött, undertill märkt dessin Alf Wallander Rörstrand, ca 45x32 cm
Fotringen med överglaserad nagg
456961
2017-04-22