Tobo samt Saxbo skålar

Tobo samt Saxbo skålar
Tobo samt Saxbo skålar
Tobo samt Saxbo skålar
Tobo samt Saxbo skålar
Tobo samt Saxbo skålar
Tobo samt Saxbo skålar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, VAS, 2 dlr., stengods, Danmark, 1900-talets mitt, Saxbo (1929-1968), harpälsglasyr, höjd ca 6-9 cm, diameter ca 12 cm

Vasens fotring med nanonagg

456966

2017-04-22