Bordspendyl Louis XVI

Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis XVI, 1700-talets slut, Frankrike, sockel i cararramarmor, beslag i brännförgylld mässing, krönt av figurin av parian i form av gudinnan Hebe, emaljerad urtavla med arabiska siffror, total höjd 37 cm, pendel finns

Nyckel saknas, nagg, figurinen lagad, pendel finns

457023

2017-04-25