Bokhyllor Ekolsund
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOKHYLLOR, 1 par, "Ekolsund", ur Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, mörkbetsat trä, höjd ca 225 cm, 100x28 cm
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål
Visst slitage, repor
457041
2017-04-25