Jorgen Peter Vang ring
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JØRGEN PETER VANG, ring, 14 k guld, hexagonalt cabochonslipad opaldublett med mycket gott färgspel infattad i sargfattning, verksam 1965-2003 Köpenhamn, stämplad VANG DENMARK, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 15,7 g
Bruksslitage, fåtal repor
457202
2017-04-26