Jan Håfström, Ön

Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön
Jan Håfström, Ön

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): "Ön", objekt, signerad Håfström 1984, trälåda, järnbeslag, läder, tyg och duk, 24,5x18,5x20,5 cm

Proveniens:
Anders Tornberg Gallery
Anders Tornberg Collection

Utställd:
Moderna Museet, Stockholm, 1994-1995

457227

2017-04-24