Jan Håfström, Ön
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JAN HÅFSTRÖM (född 1937): "Ön", objekt, signerad Håfström 1984, trälåda, järnbeslag, läder, tyg och duk, 24,5x18,5x20,5 cm
Proveniens:
Anders Tornberg Gallery
Anders Tornberg Collection
Utställd:
Moderna Museet, Stockholm, 1994-1995
457227
2017-04-24