Vasarely Konkret Oscar Reutersvärds samling
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICTOR VASARELY, ROBERT JACOBSEN mfl (6) utställningskataloger/vernissagekort: Galerie Denise René Paris, novembre-décembre 1955, 24x20 cm, vernsissage-kort, galerie denise rené "Vasarely peintures et oevres graphiques 1976, motiv präglat i relief, 13x13 cm, "ART ABSTRAIT CONSTRUCTIF INTERNATIONAL", galerie denise rené Paris, 1961, skyddsomslag, 20x18 cm, Vasarely prisme du nouvel age, QUADRUM, volyme XVII, Henri Van Lier, printed in Belgium, 27x21 cm,
MOUVEMENT 2, GALERIE DENISE RENE, Paris, text Jean Cassou,
ROBERT JACOBSEN, Galerie Birch, Kobenhavn, med dedikation till Oscar Reutersvärd...Robert Jacobsen, ca 20x15 cm
PROVENIENS: Konstnären Oscar Reutersvärd
Bruksslitage, smärre revor
457345
2017-04-29