Ask med lock Kåge samt vaser i stengods

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

ASK med lock, Kåge, daterad 1924, lysterbemålad VASER, 3 st, bl a Stig Lindbergs "Vitrin", stengods, höjd ca 7-14 cm

"Vitrin" med tillverkningdefekt på kanten, harpälsglasyren endast etikettmärkt, ej signerad

457352

2017-04-24