Olle Baertling Konkret Oscar Reutersvärds samling
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLE BAERTLING (1911-1981): 10 st egenhändigt skrivna och undertecknade brev, delvis daterade 1954-58, ställda till konstnärskollegan och vännen Oscar Reutersvärd, vissa brev med kuvert
PROVENIENS: Konstnären Oscar Reutersvärd
Bruksslitage, fläckar
457366
2017-04-29