Design John Andersson för Höganäs
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JOHN ANDERSSON (1899-1969), Höganäs, 3 vaser, signerade, glaserat stengods, medföljande ELSA SÖDERBERG (1930-1978), vas, signerad, glaserat stengods, höjd ca 10-21 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh
457388
2017-04-20