Brosch 18 k guld mikromosaik

Brosch 18 k guld mikromosaik
Brosch 18 k guld mikromosaik
Brosch 18 k guld mikromosaik
Brosch 18 k guld mikromosaik
Brosch 18 k guld mikromosaik
Brosch 18 k guld mikromosaik
Brosch 18 k guld mikromosaik
Brosch 18 k guld mikromosaik

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

BROSCH, 18 k guld, mikromosaik föreställande en ruin, ram med akantusslingor, Sverige 1857, stadsstämpel saknas och mästarstämpel otydlig, längd 5 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg, repor, mosaikbortfall

457522

2017-04-24