Klubbat för:
3 200 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
BROSCH, 18 k guld, mikromosaik föreställande en ruin, ram med akantusslingor, Sverige 1857, stadsstämpel saknas och mästarstämpel otydlig, längd 5 cm
Zustandsbeschreibung
Nagg, repor, mosaikbortfall
457522
2017-04-24
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner