Collier 18 k guld Eksjö tidigt 1900-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 500 SEK
COLLIER, 18 k guld, filigranarbete, dekor med emalj och pärlor, ärtlänkar i 3 rader, Walfrid Efraim Flodin, Eksjö 1911, längd 44 cm, vikt ca 18,5 g
Emalj med slitage, omarbetad, mittdel troligen ej ursprunglig
457523
2017-04-24