Golvur rokoko Stjärnsund
Klubbat för:
6 600 SEK
5 000 SEK
GOLVUR, 1700-tal, rokoko, Stjärnsund, urtavlan märkt G J Trång, bemålat med förgylld dekor, höjd 228, bredd 54 cm, nyckel och 2 lod samt pendel medföljer
Torrspricka i fodral, slitage, senare bemålad
457724
2017-04-26