Golvur rokoko Stjärnsund

Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund
Golvur rokoko Stjärnsund

Klubbat för:

6 600 SEK

5 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, rokoko, Stjärnsund, urtavlan märkt G J Trång, bemålat med förgylld dekor, höjd 228, bredd 54 cm, nyckel och 2 lod samt pendel medföljer

Torrspricka i fodral, slitage, senare bemålad

457724

2017-04-26