Rune Hagberg tusch

Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch
Rune Hagberg tusch

Klubbat för:

4 800 SEK

6 000 SEK

RUNE HAGBERG (1924-2015): "Stråk", objekt, tuschteckning i låda av plexiglas, numrerad XLV, monogramsignerad à tergo RH, installation på olsson grafik februari 1989, lådans mått, ca 42x46 cm, Mapp med litografi samt samlade noteringar om konstnären medföljer

Blad något gulnat, låda med tejprester samt visst ytslitage

457787

2017-04-28