Rune Hagberg tusch
Klubbat för:
4 800 SEK
6 000 SEK
RUNE HAGBERG (1924-2015): "Stråk", objekt, tuschteckning i låda av plexiglas, numrerad XLV, monogramsignerad à tergo RH, installation på olsson grafik februari 1989, lådans mått, ca 42x46 cm, Mapp med litografi samt samlade noteringar om konstnären medföljer
Blad något gulnat, låda med tejprester samt visst ytslitage
457787
2017-04-28