Skänkskåp nyrenässans
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNKSKÅP, tvådelat, nyrenässans, omkring 1900, furu, träskuren dekor, skänkhylla, nedtill två lådor samt två dörrar med bakomliggande hyllinredning, på kulfötter, beslag i förgylld vitmetall, höjd exkl. krön ca 215, 146x60 cm
PROVENIENS: Villa Pauli
Avlutat, slitage, märken, nyckel (ej original) finns
457812
2017-04-26