Skänkskåp nyrenässans

Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans
Skänkskåp nyrenässans

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÄNKSKÅP, tvådelat, nyrenässans, omkring 1900, furu, träskuren dekor, skänkhylla, nedtill två lådor samt två dörrar med bakomliggande hyllinredning, på kulfötter, beslag i förgylld vitmetall, höjd exkl. krön ca 215, 146x60 cm

PROVENIENS: Villa Pauli

Avlutat, slitage, märken, nyckel (ej original) finns

457812

2017-04-26