Design Yngve Blixt för Höganäs

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

YNGVE BLIXT (1920-81), Höganäs, vas och skål, glaserat stengods, signerad Yngve Blixt Höganäs, vasen daterad -66, höjd 8,5-18 cm

457842

2017-04-26