Saltkar silver St. Petersburg
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SALTKAR, silver, empire, kontrollstämplad Mikhail Mikhailovich Karpinsky, S:t Petersburg 1826, invändigt förgylld, godronerat liv samt stiliserade blommor, höjd 5, 8x6 cm, vikt ca 51 g
Slitage och mindre bucklor
457935
2017-04-27