Korg på fot silver S:t Petersburg

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KORG på fot med hänkel, silver, S:t Petersburg 1800-talets första kvartal, stämplad A.S samt I.O (O.I), invändigt förgylld, godronnerat liv, dekor med blommor och blad, hänkelfäste i form av förgyllda delfiner, höjd med hänkel 17, 16x12,5 cm, vikt ca 215 g

Fot med spricka, mindre bucklor

457952

2017-04-27