Bägare Sala

Bägare Sala
Bägare Sala
Bägare Sala
Bägare Sala
Bägare Sala
Bägare Sala
Bägare Sala
Bägare Sala

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, Olof Söderberg (verksam 1775-1778 i Sala, ciselerad rocailledekor, fot med vridna knäckar, invändigt förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 410 g

Foten med bucklor

458116

2017-04-30